מוזיאון סוגיהרה בקובנה

המוזיאון נמצא בבניין הקונסוליה היפנית (1939-1940) בקובנה.

הבית נבנה על ידי מדען מפורסם, שר החינוך לשעבר של ליטא פרופ' טונקונס. הוא עצמו לא התגורר בבית הזה. משפחת טונקונס הושפעה גם מהדיכוי הסובייטי.  הוא ומשפחתו הוגלו לסיביר. בשנת 1999, בעקבות המאמץ המשותף של אינטלקטואלים ואנשי עסקים מליטא ובלגיה הוקמה קרן ציבורית "קרן סוגיהרה- דיפלומטיה לחיים".

יוזמי הקרן ביקשו לאחד את המאמצים האינטלקטואליים ואת הכספים הזמינים כדי להנציח כראוי את שמו של הדיפלומט היפני צ'יאנה סוגיהרה. שמו של סוגיהרה יחד עם שמו של הקונסול ההולנדי יאן זווארטנדייק, כמו גם הדיפלומטים האחרים שלא חששו להציל אלפי יהודים מיהודי אירופה, מזכיר לדורות ההווה את האיומים המסתתרים בתוך הטבע האנושי, דוגמה טובה של חסד וצדקה.

The Mainichi, Japan בית סוגיהארה, הקונסוליה היפנית לשעבר בקובנה, ליטא, שם הוציא הדיפלומט מתקופת מלחמת העולם השנייה צ'יונה סוגיהארה אלפי "אשרות חיים" ליהודים שנמלטו מרדיפות הנאצים, נמצא בסכנת סגירה קבועה על רקע מגיפת נגיף הקורונה. עובד סוכנות נסיעות בטוקיו נחלץ להצלה עם קמפיין מימון המונים מקוון, וההכנסות הוצגו למוזיאון בטקס מקוון שקשר בין קובנה וטוקיו שהתקיים ב -15 בדצמבר 2020.

צרו איתנו קשר:

שדה זה הוא חובה.
שדה זה הוא חובה.
שדה זה הוא חובה.
עמוד-בית-V2_0000s_0000_Rectangle-4-copy-7

צרו קשר

איגוד יוצאי וילנה (בית וילנה והסביבה)
שד' יהודית, 30 תל אביב

למכתבים: ת.ד. 1005, רמת השרון, 4711001 טלפון 5616706 03
vilna.association@gmail.com

הפייסבוק שלנו

שינוי גודל גופנים
ניגודיות