יועד סורק

הטנור המוכשר יועד סורק, הנכד של הזמרת הווילנאית המיתולוגית סימה סקורקביץ', ששרה בתיאטרון גיטו וילנה, הפיק דיסק חדש של שירי סבתא סימה ביידיש.

ליווי מוסיקלי מדוייק ורגיש להפליא - רגינה דריקר, המנהלת המוסיקלית של האbסמבל לאמנות השירה היידית.

יועד סורק יליד ירושלים, החל את דרכו המוזיקלית במקהלת אנקור של האקדמיה למוזיקה בירושלים, במסגרתה הופיע כסולן בניצוחו של קלאודיו אבאדו עם הפילהרמונית של ברלין ב 1993. את לימודיו המשיך באקדמיה למוזיקה בירושלים במגמות שירה ופסנתר וסיים את לימודיו בכיתת אגנס מסיני ואיתן גלוברזון. המשיך את לימודיו לתואר ראשון נוסף מהאג שבהולנד, בלימודי שפה ובלשנות בפאביה שבאיטליה, ולאחרונה סיים התמחות לתואר שני בהדרכת הרכבים ווקאלים במוזיקה עתיקה מבאזל שבשוויץ.

בשנים האחרונות יועד מתגורר בגרמניה ומתמקד בשירה ביידיש. הוא מופיע בקביעות ברחבי אירופה בפסטיבלים, אירועים וקונצרטים. ביניהם פסטיבלי התרבות היהודית במינכן, שטוטגארט, קמניץ, באדן. במסגרת התוכנית SIMAS SONGS הופיע ברחבי הולנד וגרמניה ובאפריל האחרון השתתף באירוע ליום השואה בפונאר, ליטא.  בשנת 2014 יצא אלבום הבכורה שלו SIMAS SONGS, המוקדש לסבתו שאף לקחה חלק בהכנת האלבום.   הוא זכה בפרס BEST YIDDISH בפסטיבל הבינלאומי למוזיקה יהודית שבאמסטרדאם.

מקור: Yung YiDiSH Tel Aviv

Motivating Article in the Munich Merkur about Simas Lieder

צרו איתנו קשר:

שדה זה הוא חובה.
שדה זה הוא חובה.
שדה זה הוא חובה.
עמוד-בית-V2_0000s_0000_Rectangle-4-copy-7

צרו קשר

איגוד יוצאי וילנה (בית וילנה והסביבה)
שד' יהודית, 30 תל אביב

למכתבים: ת.ד. 1005, רמת השרון, 4711001 טלפון 5616706 03
vilna.association@gmail.com

הפייסבוק שלנו

שינוי גודל גופנים
ניגודיות